fbpx Jubileuszowa konferencja Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości 21-22.09.2023 | Wydział Nauk Społecznych

W przyszłym roku mija 10. rocznica założenia Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości.

Z tej okazji zapraszamy na VI Międzynarodową Jubileuszową Konferencję z okazji 10. rocznicy Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości (PTPRiD), która odbędzie się 21-22 września 2023 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Temat przewodni Konferencji brzmi „Psychologia religii i duchowości w obliczu dynamicznych zmian osobistych i ogólnospołecznych”. Będzie to szczególne spotkanie z okazji 10. rocznicy formalnego powstania PTPRiD.

Idea konferencji

Konferencja ma być platformą dyskusji nad wnioskami z badań i analiz dotyczących psychologicznych aspektów funkcjonowania człowieka w obszarze religii i duchowości we współczesnym świecie. Na spotkaniu chcemy pokazać dynamiczny rozwój psychologii religii i duchowości oraz podkreślić rolę badań podstawowych prowadzonych w ujęciu interdyscyplinarnym. Pandemia COVID-19 i działania wojenne w Ukrainie przyniosły wzrost poczucia lęku, niepewności i zagrożenia, co ma przełożenie na wyniki badań nad jakością życia. Z tego względu na Konferencji ważne miejsce zajmie problematyka wywodząca się z psychologii klinicznej i psychiatrii, a także psychologii międzykulturowej i indygenicznej.

Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między badaczami a praktykami i stanie się forum do poszukiwania praktycznych rozwiązań w obszarze pomocy i wsparcia. Do udziału zapraszamy nie tylko psychologów, ale także psychiatrów, socjologów, pedagogów, teologów, religioznawców, filozofów, kulturoznawców, lekarzy, psychoterapeutów, pracowników socjalnych zainteresowanych badaniem wzajemnych relacji między religią, duchowością, zdrowiem i relacjami społecznymi.

Wśród zaproszonych gości, którzy wygłoszą wykłady plenarne są uznani badacze m.in. prof. Michael E. Nielsen (Georgia Southern University) oraz prof. Tatjana Schnell (Universität Innsbruck).

Informacje organizacyjne

Językami konferencji są angielski i polski. Planujemy wydać Księgę Jubileuszową w języku angielskim wraz z recenzowanymi artykułami, nadesłanymi przez uczestników.

Otwarcie rejestracji: 15 grudnia 2022 r.
Rejestracja i zgłaszanie abstraktów: do 15 lutego 2023 r.
Przesyłanie informacji zwrotnej o akceptacji wystąpień: do 1 maja 2023 r.
Dokonywanie opłaty konferencyjnej tzw. early birds: do 1 czerwca 2023 r.
Dokonywanie regularnej opłaty konferencyjnej: do 1 lipca 2023 r.
Rejestracja i dokonywanie opłaty przez uczestników biernych: do 1 lipca 2023

Szczegóły w załączonych zaproszeniach.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz
Treść wprowadzona przez: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz