fbpx Zapraszamy do Księgarni Uniwersyteckiej po książki, kawę i nie tylko! | Wydział Nauk Społecznych

Zapraszamy do Księgarni Uniwersyteckiej po książki, kawę i nie tylko!

23 maja 2022 roku na Wydziale Nauk Społecznych otworzyliśmy Księgarnię Uniwersytecką — nowe miejsce spotkań nie tylko dla studentów i pracowników naukowych UG, ale też wszystkich spoza uczelni spragnionych dobrej lektury, pysznej kawy i przyjaznej atmosfery. Można tu nabyć książki publikowane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego oraz inne wydawnictwa naukowe, popularnonaukowe czy literackie. W nowej przestrzeni odbywają się także spotkania autorskie, promujące publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego, a szerokie schody, w których zamontowano gniazda elektryczne to idealne miejsce do pracy lub relaksu.

Kawiarniana część księgarni, prowadzona przez właścicieli małej kawiarni Chałupka Wejherowo, czyli Książką i Kawą, raczy gości zapachami herbat i kaw parzonych z ziaren pochodzących z najlepszych palarni w Polsce. Miłośnicy tych napojów mogą wybierać wśród różnych rodzajów herbat oraz czarnych i białych kaw, parzonych w ekspresie kolbowym lub przelewowym. Nie brakuje również przekąsek na słodko i słono: od śniadaniowych propozycji smoothies i granoli, przez kanapki, aż po ciasta.

Kochamy książki
Wierzymy gorąco, że w erze Internetu, upowszechniania e-booków i form dostępności na zasadach open access te namacalne, drukowane publikacje wciąż są bezkonkurencyjne i mają w sobie coś, czego nigdy nie zastąpi plik elektroniczny. Dlatego chcemy się nimi otaczać i mamy nadzieję, że przestrzeń, która z książek będzie niemal zbudowana, wpłynie także na odwiedzających w ten sposób, iż ulegną urokowi tych tradycyjnych książek i zechcą zabrać je do swoich domów.

Nie tylko książki

Dla tych, którzy szukają nie tylko książek, w ofercie księgarni są też oryginalne gadżety promocyjne związane z Uniwersytetem Gdańskim. Kupicie tu m.in. kubki, notatniki, torby i wiele innych rzeczy, które mogą być zarówno dobrym prezentem, jak i pamiątką dla odwiedzających nasz kampus.

Jesteśmy otwarci na Was i dla Was

Chcemy, by nasi czytelnicy i goście tworzyli to miejsce z nami, uczestnicząc w organizowanych wydarzeniach czy też zamieszczając krótkie recenzje i rekomendacje dotyczące oferowanych w księgarni książek, a nawet zgłaszając swoje pomysły i sugestie dotyczące oferty. Aby to zrobić, wystarczy dołączyć do naszego Klubu Czytelnika lub napisać na adres: milena.szabat@ug.edu.pl.

Zachęcamy również do polubienia naszych profili na portalach społecznościowych.

Profil Kawiarni Książką i Kawą na Facebooku i Instagramie.

Profil Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego na Facebooku i Instagramie.

Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Jana Bażyńskiego 4
Gdańsk

Godziny otwarcia:
pon-sob: 8.00-16.00
ndz: 10.00-14.00

PDF icon Ulotka KU16.18 MB
fot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabatfot. M. Szabat
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Jarosław Jurkowski
Treść wprowadzona przez: Grzegorz Konik